2017’nin İlk Saç Trendi: Blorange

66

Geçen yılın saç trendlerinden en popüleri kırmızı altın (Rose Gold) saçlardan sonra yeni yılın trendinin de pastel bir renk olacağını tahmin etmek zor değil. Geçen yıl pembe tonları üzerinde yoğunlaşan Rose Gold trendi bu yıl yerini daha şeftalimsi bir renge bırakmak üzere. Teknik olarak Gün Batımı Sarısı (Sunset Blonde) olarak biliniyor fakat yaygın adı ‘blorange’. İngilizce kan portakalı anlamına gelen ‘blood orange’ kelimelerinin birleşmesinden oluşan bu kelimeyi bu yıl sık sık duyacağız.

Instagram: lorenmiles 2017'nin İlk Saç Trendi: Blorange 2017'nin İlk Saç Trendi: Blorange b3
Instagram: lorenmiles

Blorange biraz sarı biraz da kızıl renklerin karışımıyla elde edilen hafif ve pastel bir renk. Hem günlük hem de gece için her renk kıyafetle kullanılabiliyor.

Instagram: georgiamayjagger 2017'nin İlk Saç Trendi: Blorange 2017'nin İlk Saç Trendi: Blorange b2
Instagram: georgiamayjagger

Bu trend Bleach London saç tasarım merkezinin tasarımcısı Alex Brownsell’in Mick Jagger ve Jerry Hall’ın kızları model Georgia May Jagger üzerindeki uygulamasıyla çıkış yaptı. Saçlarını boyatır boyatmaz instagram fotoğrafı paylaşan Jagger sayesinde hızla yayılan bu renk 2017 yılının trendleri arasında çoktan yerini almış durumda.

Instagram: circlesofhair 2017'nin İlk Saç Trendi: Blorange 2017'nin İlk Saç Trendi: Blorange b1
Instagram: circlesofhair

Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi her ton sarının üzerine uygulanabilen bu renk dipleri koyu renk olan saçların uçlarında da çok güzel görünüyor. Her pastel renk gibi oldukça çabuk akmasının yanında aktıkça ortaya altınımsı parlak sarı bir renk çıkarıyor. Bu yüzden rengi korumak için boyalı saçlara özel bakım ürünleri kullanılması gerekiyor.

byrdie.com’dan Victoria Hoff’un Sunset Blonde Is 2017’s Version of Rose Gold, and It’s Stunning adlı yazısından uyarlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here