Bebek Sahibi Olmak İsteyenler İçin Öneriler

76
living.msn.com

Bu yazımız bir bebek sahibi olmak isteyen çiftler için. Televizyonlarda bebek bezi reklamlarını görüyorsunuz, bir yakınınızın bebeği olduğunda onu kucağınıza aldınız ve kokladınız. Bunu istediğinize karar verdiniz. Uykusuz geceler ve acıyan göğüs uçları da bu işin bir parçası ama tabi ki hepsi bu kadar değil. Bir bebeğiniz olduğunda hayatınızın tamamen değişeceğini unutmayın.

Etrafınızdaki herkes bir bebek sahibi olmanın ne kadargüzel bir şey olduğundan bahsederken söylemeyi unuttukları birkeç şey olabilir. Bir bebek sahibi olmak elbette ki istediğiniz zamandaysa muhteşem bir şey fakat bunun pek çok zorluğu olduğunu da unutmayın. İşte bir anneden bebek sahibi olmadan önce tamamlamanız gereken üç aşama.

  1. Hep yapmak istediğiniz şeyleri yapın.

Seyahate çıkın. Dağa tırmanın. Festivallere gidin. Dışarı çıkın. İsterseniz sarhoş olun ve ertesi gün yataktan çıkmayın. Şehir dışına çıkıp muhteşem sessizlikte kaybolun. Yanlış anlamayın, tüm bunları bir çocuğunuz varken de yapabilirsiniz fakat belirli bir noktaya kadar anı yaşamanın ne demek olduğunu unutmanız gerekecek. Bir çift olarak son zamanlarınızın tadını çıkarın. Romantikleşin. Sinemaya gidin. Yemeğe çıkın. Hala bebeğinize bakıcı bulmak zorunda olmadan tüm bunları yapabiliyor olmanın keyfini çıkarın.

 

  1. Unutmayın: Eşiniz de bir insan

Bir çocuk doğurmak kadınları hem duygusal hem de fiziksel olarak değiştirir. İlk heyecanlar geçtiğp3 Bebek Sahibi Olmak İsteyenler İçin Öneriler Bebek Sahibi Olmak İsteyenler İçin Öneriler p3inde geriye kalan aşırı yorgunluk ve kendinden şüphe etme duygusu size ağır gelebilir. Eşinizin ve kendinizin değiştiğinizi düşünebilirsiniz. Bu konuda dikkatli olun çünkü siz hala olduğunuz insanlarsınız ve birbirinizi seviyorsunuz. Sadece fazlaca yorgunsunuz ve hayatınıza giren yeni
sorumluluklar henüz bir düzene oturmuş değil. Çift olarak kendinizi bu döneme hazırlayın ve bunun geçici bir dönem olduğunu unutmayın. Birkaç dakika bile olsa birbirinize sevginizi göstermek için zaman ayırın.

  1. Doğru ekipmanlara yatırım yapın.

Bebekler için alışverişe çıktığınızda ihtiyacınız olduğu iddia edilebilecek fakat çok dp2 Bebek Sahibi Olmak İsteyenler İçin Öneriler Bebek Sahibi Olmak İsteyenler İçin Öneriler p2a gerçekçi olmayan pek çok ürünle karşılaşacaksınız. Gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu tahmin edemediğiniz durumlarda çocuğu olan bir aile bireyi ya da arkadaşınızdan yardım isteyin. Tabi ki herkesin yaşam tarzına göre pratikte ihtiyacı olan ürünler farklı olabilir. Sizin için vazgeçilmez olacak bir şeyi aile
bireyleriniz çok gereksiz bulabilir. Fakat temel olarak ihtiyacınız olacak şeyler için mutlaka fikir alın. Bebek bakımı oldukça pahalı bir iştir. Bu yüzden çevrenizde bebekleri büyümüz insanlar varsa ihtiyaçları olmayan ürünleri ikinci el olarak daha ucuza almayı veya kampanya ve indirimleri takip etmeyi düşünebilirsiniz. Neye para harcadığınıza dikkat edin, yeni bebek heyecanına yenik düşmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here