Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek

29

Bazen açlıktan gözü dönenlerden misiniz siz de 🙂 İşte insan o an ne bulursa yemek istiyor ve çoğunlukla da fast food ve işlenmiş gıdalar ile öğünü geçiştiriyor.
İşte bahsedeceğimiz 5 yiyecek siz hem gün içinde olan açlık hissinizi sağlıklı olarak kontrol altında tutmanızı sağlayacak hem de öğünlerinize gözü dönmüş girmekten sizi koruyacak 🙂

 

yumurta Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek yumurta

Yumurtanın son derece önemli protein kaynağı olduğuyla ve uzun süre tok tuttuğuyla ilgili bilimsel veriler var. Sabah kahvaltıda yiyeceğiniz bir haşlanmış yumurta sizi gün içerisinde açlık krizine karşı güçlü kılar. Haşlanmış yumurta sevmeyenler sebzeli omlet tüketebilir.

yeşilçay Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek ye  il  ay

Birçok faydası olan yeşil çay ana öğünlerden sonra tüketildiğinde karbonhidratın kana karışmasını yavaşlatır. Günde 2-3 fincan tüketeceğiniz yeşil çay ile tok kalma sürenizi uzatabilirsiniz.

yogurt Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek yogurt

Tam yağlı süt, peynir ve yoğurt tüketmek yerine az yağlı, yarım yağlı olarak ifade edilenleri tüketmeniz faydalı. Üstelik protein açısından zengin olduklarından dolayı iştahı baskılamakta yardımcı olurken, uzun süre tok tutuyorlar

çorba Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek   orba

Çorbalar su içerdiklerinden dolayı ve midede oluşturdukları basınç nedeni ile daha kısa sürede doymamızı sağlayan besinler. Yemeğe sebze, ıspanak, kereviz, kabak gibi sebzelerden yapılmış çorba ile başlamak, ana öğünlerde fazla yemenizi engeller, gün içerisinde tok tutucu özelliği ile fayda sağlar.

tarçın Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek Çabuk Acıkmanızı Önleyen 5 Yiyecek tar    n

Tarçın hem iştahı azaltır hem de kan şekerini düzenler. Gün içerisinde yoğurdunuzun içine katabilir, akşam yatmadan iki saat önce sıcak sütün içine bir kabuk tarçın koyabilirsiniz. Böylece sabahleyin uyanır uyanmaz açlık krizine kapılmanızı da önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here