Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli

46

Cildinizin güzelliği yalnızca maskelere, eksfoliantlara, toniklere, kısacası kullandığınız kozmetik ürünlere bağlı değil. Yedikleriniz de cildinizin güzelliğini etkiliyor. Bu yüzden güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak yiyecekleri sıraladık. Cilt güzelliği için ne yemeli ve ne yapmalı… Cilt güzelliği için doğal yöntemler… Sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler… İşte size cilt sağlığı için nasıl beslenmeli sorusuna birkaç önerimiz…

Avokado
Avokado cildiniz için muhteşem bir yiyecek. Ayrıca evde yapılan ve satın aldığınız pek çok yüz bakım ürününün içeriğinde bulunuyor. Avokado cilt sağlığınız için ihtiyacınız olan pek çok temel yağ asidini içeriyor. Bunun yanında C ve E vitaminleri ile antioksidanlar açısından da zengin.

Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli - Avokado cilt sağlığı için nasıl beslenmeli Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli y1
Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli – Avokado

 

Balık
Balıkta bolca bulunan omega 3 yağ asitleri, cildinizin esnekliğini koruması için çok önemli. Esnekliğe ek olarak tüm cildinize sağlıklı bir parlaklık da kazandırıyor. Fazladan yağ tüketmeyi önlemek için balığı kızartmak yerine buğulama yaparak yemeyi tercih etmelisiniz.

Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli - Balık cilt sağlığı için nasıl beslenmeli Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli y2 2
Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli – Balık

 

Domates
Domates, cilde sağlık katan vitamin ve mineraller açısından zengin. Ayrıca cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyan ve güneş yanıklarının iyileşmesine yarayan antioksidanları da bolca içeriyor. Domatesi salatalarda çiğ olarak ya da yemeklerin içerisinde tüketebilirsiniz.

Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli - Domates cilt sağlığı için nasıl beslenmeli Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli y3
Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli – Domates

Ananas
C vitamininin cilde yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ananas da hem C vitamini hem de cildinizi yumuşatmakta etkili olduğu bilinen bromelain enzimi açısından zengin. Bu enzim kolajen üretebiliyor ve hücre ile doku yenilenmesine yardımcı oluyor.

Ananas cilt sağlığı için nasıl beslenmeli Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli y4
Ananas

Pancar
Pancar da cildinizin yaşlanmasını geciktiren ve cildinizi genç ve parlak gösteren antioksidanlar açısından zengin bir besin. Pancarı salataların, sandviçlerin ya da yemeklerin içerisinde tüketebilirsiniz.

Pancar cilt sağlığı için nasıl beslenmeli Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli y5
Pancar

Kivi
Kivi de güneşin cildinizde bıraktığı hasarları gidermekte oldukça başarılı olan C vitamini açısından zengin bir meyve. Ayrıca cildinizin sıkılaşmasına da yardımcı oluyor.

Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli yazımız theindianspot.com’un Foods to Eat for Healthy Skin, Hair and Nails adlı yazısından uyarlanmıştır.

DMCA.com Protection Status cilt sağlığı için nasıl beslenmeli Cilt Sağlığı için Nasıl Beslenmeli dmca protected sml 120n

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here