En Önemli Güzellik Alışkanlığını Edinmek Sandığınız Kadar Zor Değil

50

Yeni yılda bırakmanız gereken bir çok güzellik bozucu alışkanlık mevcut – makyajınızı silmeden yatmak, tırnaklarınızı yemek vs. neyse ki pek çok sağlık problemine ve güzelliğinizin bozulmasına sebep olan en geniş kapsamlı problemin çözülmesi çok kolay: Günlük su tüketimi. Gün içerisinde susuz kalmak ciddi cilt bozukluklarına, yorgunluğa ve mental aktivitelerde azalmaya sebep olabilir. Ancak gün içerisinde çok su içmek de söylendiğinden daha zor. Yeni yılda susuz kalmamanızı sağlayacak ve 2017 baharına daha sağlıklı ve güzel girmenizi sağlayacak birkaç kolay yöntem aşağıda.

Size Su İçmenizi Hatırlatacak Bir Uygulama İndirin

Su içmeyi unutmanıza engel olacak pek çok uygulama mevcut. Bu uygulamalar sayesinde günlük içtiğiniz su miktarını kaydedebilirsiniz. Hatta küçük sevimli bir bitkiyi büyütecek kadar su içebilmeniz mümkün. Ayrıca uygulama indirmek istemiyorsanız küçük sevimli alarmlar kurup saat başı seçtiğiniz bir müzik eşliğinde su içebilirsiniz.

Her Yere Su Şişeleri Saklayın

Bunu fazla düşünmeye gerek yoktu tabi ama su şişelerinin ulaşabileceğiniz yerlerde olması önemli. Spor çantanızda, el çantanızda, salonunuzda, yatağınızın başucunda… Hem şişeleri gördükçe su içmeniz gerektiğini hatırlarsınız hem de aklınıza su içmeniz gerektiği geldiğinde kalkıp mutfağa gitmeye üşenmezsiniz. Ayrıca çalışma masanızda her sabah yenilediğiniz bir sürahi bulundurun.

Suyu İçemiyorsanız Yiyin

Her gün fazlaca sıvı tüketmektense ihtiyacınız olan suyun birazını su oranı yüksek yiyeceklerden alabilirsiniz. Kavun, çilek, salatalık ve marul gibi yiyeceklerin su oranı yüksektir ve ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabilir. Ayrıca lezzetli atıştırmalıklar yerine de geçerler.

İçemiyorsanız Dışarıdan Yöntemleri Deneyin

Cildinizi nemlendirecek ürünlere yatırım yapın. Su oranı yüksek nemlendiriciler ve makyajınızın akmasına sebep olmadan yüzünüzü nemlendirecek yüz spreyleri kullanabilirsiniz. Ellerinizi ve vücudunuzu da sık sık nemlendirmeyi unutmayın. Tabi ki bu yöntemler gerçekten gerekli suyun yerini tutmayacak, bunları sadece destek olarak düşünün.

www.vogue.com’dan Monica Kim’in The Biggest Beauty Vice Is Not What You Think adlı yazısından uyarlanmıştır.

DMCA.com Protection Status En Önemli Güzellik Alışkanlığını Edinmek Sandığınız Kadar Zor Değil En Önemli Güzellik Alışkanlığını Edinmek Sandığınız Kadar Zor Değil dmca protected sml 120n

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here