Gözlük Takanlar için Makyaj İpuçları

208

Gözlük kullanan kadınlar için makyaj bir miktar daha zor hale gelebiliyor. Fazla makyaj yapmalı mı, yapmamalı mı? Renkleri gözlük çerçevesine uydurmalı mıyız? Yoksa gözlük takarken hiç makyaj yapmamalı mıyız? İşte Gözlük Takanlar için Makyaj İpuçları;

Hem makyaj yapmayı seven hem de gözlük takanlar için birkaç önerimiz var.

  • Burnunuzun gözlüğün oturduğu kısmı bir miktar problem yaratıyor olabilir. Buraya ne uygulamalı? Baz uygulamadan sürülen fondoten, gözlüğünüz sebebiyle pütürlü bir görüntüye sebep olabilir. Bunu önlemek için fondoten sürmeden önce bu alana özellikle baz sürebilir, fondoteni sürdükten sonra pudra sürebilir ya da bu alana mümkün olduğunca az uygulama yapabilirsiniz.
  • Gözlük çerçeveniz kaşlarınız kapatıyor diye kaşlarınızla ilgilenmekten vaz geçmeyin. Bu genelde yapılan bir hatadır. Aynaya baktığınızda kaşlarınızı görmediğiniz çerçeveleriniz varsa unutabilirsiniz. Fakat makyajınızı tamamlamak için gerekşyorsa kaşlarınızı fırçalamayı ya da doldurmayı unutmayın.
  • Gözlük camlarınız göz makyajınızdaki hataları öne de çıkarabilir yok da edebilir. Merceğinizin özelliğine bağlı olarak değişen bu özelliğe dikkat edin. Göz makyajınızın temiz olduğundan emin olun.
  • Rimel gözlerinizi büyük gösteren bir makyaj malzemesi olduğu için gözlük kullanırken rimelinizi unutmayın. Ancak gözlüklerinizi takmadan rimelinizin kurudupundan emin olun ki gözlük çerçevenizde ya da camınızda leke bırakmasın. Bu problemi gidermek için suda çözünmeyen, hacim arttırıcı rimelleri deneyebilirsiniz.
  • Çerçevenizin büyüklüğü de gözlerinizin görüntüsünü etkiler. Daha büyük çerçeveler size daha fazla alan bırakır ve gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Aynı şekilde küçük çerçeveler de gözlerinizi küçültür. Yine de çerçeve seçerken diğer yüz hatlarınızı da göz önünde bulundurun.
  • Daha büyük görünen gözler için göz kalemi ya da eyelinerınızı unutmayın. Gözlüklerinizin üst köşesine kadar uzatacağınız eyeliner çizgisi gözlerinizi büyütür. Çerçeveniz ne kadar kalınsa o kadar kalın eyeliner sürebilirsiniz. Aynı şekilde ince çerçeveler de ince eyeliner ile güzel görünecektir. Bir de gözlerinizin altına parlak ve değişik renklerde eyeliner sürmeyi deneyin. Çok daha belirgin gözler elde edeceksiniz.
  • Çerçeve renginizle aynı renk eyeliner kullanabilirsiniz ama farınız için aynı şey geçerli olmayacaktır. Çerçevenize uyan fakat kontrast yaratan bir renk seçmeye çalışın. Çerçeve renginiz parlak ve canlıysa daha natürel renkler tercih edebilirsiniz. Aynı şey dudak renginiz için de geçerli olacaktır.
  • Çerçeveniz ne kadar ilgi çekici ve iddialıysa o kadar natürel makyajları tercih edin.
  • Yüzünüzün geri kalanını da unutmayın. Bronzerınızı, highlighterınızı ve allığınızı da sürün. Yalnızca gözlere bu kadar fazla ilgi göstermek yüzünüzdeki eşitliği bozabilir.

Gözlük Takanlar için Makyaj İpuçları yazımız janetennet.wordpress.com’un 9 Tips For Wearing Makeup With Glasses adlı yazısından uyarlanmıştır.

DMCA.com Protection Status gözlük takanlar için makyaj Gözlük Takanlar için Makyaj İpuçları dmca protected sml 120n

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here