Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı

149

Hindistan cevizi Hindistan ve Asya’nın diğer bölgelerinde yıllardır kullanılan bir tedavi yöntemi. Özellikle kuru ve yıpranmış saçların canlandırılması ve sağlıklı hale getirilmesinde dünya çapında yayılmış bir ünü var. Saç bakımı için hindistan cevizi yağı artık kanıtlanmış bir bakım yöntemi.

Hindistan cevizi ile saça bakım yapmak hem eğlenceli hem de kolay bir yöntem. İşte bu güzel kokulu ve besleyici yağı kullanabileceğiniz birkaç yöntem.

Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı c6 1
Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı
  • Taze handistan cevizinden yapılmış, işlenmemiş yağ kullanın çünkü bu içindeki doğal besleyizi içeriği kaybetmemiştir. İşlenmemiş hindistan cevizi yağını aktarlarda bulabilirsiniz.
  • Saçınızı taradıktan sonra hindistan cevizi yağını bir şişeye koyun. Ocakta, içi su dolu bir kabın içine yerleştirdiğiniz şişedeki yağı benmari usulüyle yavaş yavaş eritin. Hindistan cevizi yağı normalde sıvı halde bulunur fakat işlenmemiş hali 25 derecenin altındaki sıcaklıkta donacaktır.
  • Eridikten sonra isterseniz birkaç damla biberiye, tea tree ya da sedir ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Bu yağlar saçınızın kırılmasını önleyecek ve daha hızlı uzamasına da yardımcı olacaktır.
  • Ilık yağı ellerinize dökün ve saç derinize birkaç dakika masaj yapın. Kalan yağı da saç uçlarınıza doğru ilerleyerek sürün.
  • Saç tipiniz normal ya da yağlıysa 2 saat, kuruysa bir gece bekletin. Yağın yastık kılıflarınıza bulaşmaması için saçınızı bir havluya sarabilirsiniz.
  • Saçınızı az miktarda şampuan kullanarak yıkayın. Saç kremi kullanmanıza gerek kalmayacaktır.
Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı c7
Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı

Güzel kokan yumuşacık ve sağlıklı saçlarınızın keyfini çıkarın. Bu işlemi ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta tekrarlayabilirsiniz.

Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı yazımız magicpills.xyz’nin How to use coconut oil for a healthy beautiful hair adlı yazısından uyarlanmıştır.

DMCA.com Protection Status Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı için Hindistan Cevizi Yağı dmca protected sml 120n

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here