Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme

49

Tırnakları güçlendirmek için ne yapmalı? Tırnak sağlığı için yapılması gerekenler sadece Sağlıklı tırnaklara sahip olmak ve manikürünüzün muhteşem görünmesi için tırnaklarınıza dışarıdan uyguladığınız ürünlerin yanı sıra, yediğiniz besinlere de dikkat etmelisiniz. Sağlıklı tırnaklar için beslenme ve beslenme alışkanlıklarımız çok önemli. İşte sağlıklı tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olacak besinler.

Mercimek
Sürekli kat kat ayrılan, mat tırnaklardan şikayetçiyseniz, folik asit eksikliği yaşıyor olabiirsiniz. Folik asit, tırnaklarınızın güçlü olmasına yardımcı olur. Mercimek folik asit açısından zengin bir besindir ve sık sık tüketirseniz tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olur.

Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme - Mercimek sağlıklı tırnaklar için beslenme Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme y13
Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme – Mercimek

Tavuk
Keratin, tırnaklarınızın yapısının temel proteinidir. Güçlü tırnaklar için bol bol protein tüketmelisiniz. Tavuk, protein açısından zengin bir besin kaynağıdır. Güçlü tırnaklar için vücudunuzun ihtiyacı olan proteini tavuk, yumurta gibi besinlerden alabilirsiniz.

Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme - Tavuk sağlıklı tırnaklar için beslenme Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme y14
Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme – Tavuk

Yumurta
Yumurta, protein ve biyotin açısından zengin bir besindir. Biyotin, saç ve tırnaklarınızın %90’ını oluşturan keratin proteininin üretilmesinde önemli rol oynar. Sıklıkla yumurta tüketerek vücudunuzun ihtiyacı olan proteini sağlayabilirsiniz.

Yumurta sağlıklı tırnaklar için beslenme Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme y15
Yumurta

Bezelye
Bezelye küçük ama besin değeri yüksek bir gıdadır. Protein içeriği sayesinde tırnaklarınızı güçlendirip uzamalarını hızlandırmakla beraber, beta-karoten ve C vitamini açısından da zengindir. Bunun yanında bezelye, K ve B vitamini ile omega 3 yağı açısından da zengin bir besindir.

Bezelye sağlıklı tırnaklar için beslenme Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme y16
Bezelye

Ceviz
Ceviz, tırnaklarınızı güçlendiren ve tırnaklarınızın katlara ayrılmasını önleyen yağ asitlerini ve omega 3 temel yağlarını içerir. Cevizi salataların içinde, yoğurtla karıştırarak ya da tek başına atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Ceviz sağlıklı tırnaklar için beslenme Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme y17
Ceviz

Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı, tırnakların güçlenmesini destekleyen A, D, E ve K vitaminlerini içerir. Bu yağı salata soslarında ya da kızartmalarda kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı sağlıklı tırnaklar için beslenme Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme y18
Hindistan Cevizi Yağı

Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme yazımız theindianspot.com’un Foods to Eat for Healthy Skin, Hair and Nails adlı yazısından uyarlanmıştır.

DMCA.com Protection Status sağlıklı tırnaklar için beslenme Sağlıklı Tırnaklar için Beslenme dmca protected sml 120n

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here