Sonbahar ve Kış Trendleri: Koyu Renk Rujlar

46

Sonbahar ve kış ayları geldiğinde fondotenlere, bakır tonlarında far paletlerine ve koyu renk rujlara yatırım yapma zamanı gelmiş demektir. Ten, pembe ve kırmızı rujları yılın her zamanı muhteşem bir şekilde taşıyıp çeşitli etkinliklere uyarlayabilirsiniz fakat makyajınıza sonbahar-kış esintisi vermek için koyu renk rujları mutlaka edinmeli ve denemediyseniz denemelisiniz. Koyu renk rujlar her saç rengiyle uyumlu olabiliyor. Koyu renkli kıyafetlerle birbirlerini çok güzel tamamlayabiliyorlar. Özellikle akılda kalıcı bir etki bırakmak istediğiniz ortamlar için ideal. İşte koyu renk rujları saatlerce çaba göstermeye gerek kalmadan özgüvenle taşıyabilmeniz için birkaç tavsiye.

d3 Sonbahar ve Kış Trendleri: Koyu Renk Rujlar Sonbahar ve Kış Trendleri: Koyu Renk Rujlar d3

  1. İnsanlar ve makyaj dergileri ten renginize göre sürmeniz ve sürmemeniz gereken tonları hakkında pek çok bilgi verebilir fakat makyajda asıl önemli olan sizin kendinizi iyi hissetmeniz değil mi? Çeşitli tonlarla denemeler yapın, kendinizi en iyi hissettiğiniz tonu bulun ve şunu unutmayın: sevmediğiniz bir renkle karşı karşıya kaldığınızda çözümü sadece bir makyaj temizleme mendili. Tabi ki parlak rujların büyüsüne kapılıp matları da unutmayın.
  2. Dudaklarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Koyu rujlar bakımlı dudaklarda güzel görünür fakat dudaklarınızdaki çatlakları da ortaya çıkarır. Bu yüzden doğru dudak bakım kremlerine yatırım yapın ve dudaklarınızın ihtiyacı olan bakımı sağladığınızdan emin olun.
  3. Rujunuzu sürmeden önce bir fondoten fırçası yardımıyla bir miktar krem kapatıcıyı dudaklarınızın etrafına uygulayın. Bu sayede cildinizdeki ton farklılıklarını gidermiş ve rujunuzun kenarlarının pürüzsüz görünmesini sağlamış olacaksınız. Sonrasında rujunuzun rengine uyan bir dudak kalemi ile üst dudağınızın ortasını ve dudak sınırlarınızı çizin.
  4. Koyu rujları direk sürmek yerine bir fırça yardımıyla uygulamak her zaman daha kolaydır. Dudak fırçasını rujunuza sürüp dudak kalemi ile belirginleştirdiğiniz sınırların içlerini doldurun. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için alt ve üst dudağınızın orta kısımlarına daha yoğun uygulayın.
  5. Makyajınızın diğer kısımlarını sadeleştirin. Koyu renk rujunuzu fondoten, rimel, ince bir eyeliner ve az miktarda bronzer ile tamamlayabilirsiniz. Koyu renk ve yoğun far paletlerinden, fazla kalın eyelinerlardan kaçının. Makyajınızın dikkat çeken noktası dudaklarınız olmalı.

Bu tavsiyelere dikkat ederek sürdüğünüz koyu rujunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

d4 Sonbahar ve Kış Trendleri: Koyu Renk Rujlar Sonbahar ve Kış Trendleri: Koyu Renk Rujlar d4

d2 Sonbahar ve Kış Trendleri: Koyu Renk Rujlar Sonbahar ve Kış Trendleri: Koyu Renk Rujlar d2

look.co.uk’tan vjowett adlı kullanıcının How to Wear a Dark Lipstick: The Dos and Don’ts adlı yazısı ile www.exquisitegirl.com’dan Simona Ganea’nın When and How to Wear Dark Lipstick adlı yazısından uyarlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here