Uzun ve Sağlıklı Saçlar için Öneriler

322

Sağlıklı saçlar için yapılması gerekenler. Sağlıklı saçlar için bitkilsel çözümler ve sağlıklı saç nasıl anlaşılır. Kısa saç modelleri her ne kadar bazı kadınlara çok yakışıyor olsa da saç uzatmak her zaman için zor bir süreç olmuştur. Sağlıklı ve uzun saçlar havanın bu derece kirli olması, sürekli saç şekillendirici aletlerle saçlarınıza ısı uygulamanız, saç renkleri arasında geçiş yaparken uygulanan işlemler gibi çeşitli sebeplerle sahip olunması zor hale gelebiliyor. Tabi ki bu şartlar altında saçınıza sürekli bakım yapmanız çok önemli. İşte uzun ve sağlıklı saçlar için birkaç ipucu.

Saç Uçlarınızla İlgilenin

Her ne kadar saçınızı uzatmaya çalışırken az da olsa kestirmek saçma görünse de, uzun ve sağlıklı saçlar için ilk şart kırıkların alınmasıdır. Saç uçlarınızdaki kırıklar ilerleyip saçınızın geri kalanına kötü bir görüntü vermeden belirli aralıklarla bunları aldırın. Saç yapınıza göre bu süre 3-6 ay arası değişebilir. Tabi ki güvendiğiniz bir kuaförünüzün olması ve saçınızı kararlaştırdığınızdan fazla kesmemesi çok önemli.

Vücudunuzu Vitaminsiz Bırakmayın

Saçınızı uzatmaya başladığınızda vücudunuzda vitamin eksikliği varsa bu sebeple de başarısız oluyor olabilirsiniz. Vücudunuzda vitamin eksikliği olup olmadığını tespit edin ve ihtiyacınız varsa günlük vitamin kullanmaya başlayın.

Uzun ve sağlıklı saçlar için yapılması gerekenler uzun ve sağlıklı saçlar Uzun ve Sağlıklı Saçlar için Öneriler yaz oncesi dr francesca fusco
Uzun ve sağlıklı saçlar için yapılması gerekenler

Saçınızı Her Gün Yıkamayın

Saçlarınızı her gün yıkamak saç diplerinizdeki yağ dengesini bozar ve çabuk yağlanmaya yol açar. Uzun ve sağlıklı saçların bir diğer önemli başlığı da budur. Saçınızı her gün yıkamaya alıştırmayın. Eğer bir süredir bunu yapıyorsanız önce iki günde bir, sonra 3 günde bir şeklinde adım adım ilerleyerek bu alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz. Saçlarınız zamanla size uyum sağlayacaktır. Ayrıca kuru şampuanlara ve şampuansız saç yıkama trendlerine de göz atabilirsiniz.

Sağlıklı Saçlar İçin Maske Kullanın

Saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlamak ve onları güçlü ve sağlıklı tutmak için saç maskelerini deneyin. Kozmetik marketlerinde satılan saç maskelerinden saç tipinize uygun olanı seçip kullanabilirsiniz. Ayrıca hindistan cevizi yağının da doğal bir saç besleme etkisi olduğunu unutmayın.

Isının Zararlı Etkilerini En Aza İndirin

Saçınızı şekillendirmek için maşa, düzleştirici, vak gibi aletlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakan bunları mümkün olduğunca az kullanın. Bunun yanında saçınızı asla saç kurutma makinesiyle kurutmayın. En azından saç kurutma makinesinin yıpratıcı etkisinden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca ısıyla saç şekillendiren aletleri kullanmadan önce saçınızı koruyucu ürünler kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Saç Modelinize Dikkat Edin

Saçınızı çok sıkı toplamak ya da topuz yapmak saç tellerinize ve köklerinize zarar verir. Özellikle sıcak havalarda saçlarınızın ensenize değmesinden rahatsız oluyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda daha rahat saç toplama yöntemlerini deneyin. Saçlarınızı çok sıkı olmayacak şekilde örüp tel tokalarla topuz yapmak güzel ve zararsız bir model olabilir. Çünkü amacımız uzun ve sağlıklı saçlar.

Sabırlı Olun

Saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz her yeni saç modeli gördüğünüzde içinizde oluşan kestirme dürtüsünü kontrol edin. Özellikle katlı kesimler saçlarınızı daha gür gösteriyor olabilir fakat bu kesimler saçın uzamasını zorlaştırır. Yalnızca kırıklarınızı aldırmak için saçınız makas değdirin. Diğer her türlü kesim işleminden uzak durun.

Uzun ve Sağlıklı Saçlar için Öneriler yazımız thehappierhomemaker.com’un Tips For Growing Long, Healthy Hair adlı yazısından uyarlanmıştır.

DMCA.com Protection Status uzun ve sağlıklı saçlar Uzun ve Sağlıklı Saçlar için Öneriler dmca protected sml 120n

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here